Virheviesti

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls funktiossa menu_set_active_trail() (rivi 2404 tiedostossa /home/manmky/public_html/includes/menu.inc).

Ohjelma ja tulokset 2019

SALIBANDYN MÄNTSÄLÄN MESTARUUS-TURNAUS  26.-28.4.2019

Peliaika 18 min/ottelu (kello käy koko ajan). Joukkueiden järjestys alkusarjan lohkoissa määräytyy seuraavasti: pisteet, keskinäinen ottelu, maaliero, tehdyt maalit, arpa. Alkusarjan peleissä voitto 2p, tasapeli 1p, tappio 0p.

Alkusarja A-lohko  

Lohkon sijoitukset

NMBOTBAC, TEAM HILLOMUNKKI, MENETETYT TAPAUKSET, OKA, MARTIN SUDET
 

Perjantai 26.4

1. 18:00 NMBOTBAC - TEAM HILLOMUNKKI 3-4
2. 18:20 OKA - MENETETYT TAPAUKSET 1-2
3. 18:40 MARTIN SUDET - NMBOTBAC 2-8
4. 19:00 TEAM HILLOMUNKKI - OKA 0-7
5. 19:20 MENETETYT TAPAUKSET - MARTIN SUDET 0-0
6. 19:40 NMBOTBAC - OKA 5-3
7. 20:00 TEAM HILLOMUNKKI - MENETETYT TAPAUKSET 1-1
8. 20:20 OKA - MARTIN SUDET 4-0
9. 20:40 NMBOTBAC - MENETETYT TAPAUKSET 4-1
10. 21:00 TEAM HILLOMUNKKI - MARTIN SUDET 6-0

Sijoitukset

1. NMBOTBAC

2. HILLOMUNKKI

3. MENETETYT TAPAUKSET

4. OKA

5. MARTIN SUDET

Alkusarja B-lohko 

PÄRSKE, UUDENMAAN URHOT, K-T SÄLINKÄÄ, SB MUHIKSET, SOLAR BEARS

 Lauantai 27.4                      

11. 09:00 PÄRSKE - URHOT 2-0
12. 09:20 K-T SÄLINKÄÄ - SB MUHIKSET 1-3
13. 09:40 SOLAR BEARS – PÄRSKE 1-4
14. 10:00 URHOT - K-T SÄLINKÄÄ 4-2
15. 10:20 SB MUHIKSET – SOLAR BEARS 5-1
16. 10:40 PÄRSKE - K-T SÄLINKÄÄ 1-1
17. 11:00 URHOT - SB MUHIKSET 1-3
18. 11:20 K-T SÄLINKÄÄ - SOLAR BEARS 3-1
19. 11:40 PÄRSKE - SB MUHIKSET 5-1
20. 12:00 URHOT – SOLAR BEARS 6-0

Sijoitukset

1. PÄRSKE

2. SB MUHIKSET

3. UUDENMAAN URHOT

4. K-T SÄLINKÄÄ

5. SOLAR BEARS 
 

Alkusarjan C-lohko 

RYTTYLÄN VISA, RS LAHTI, GALA,
ZAIBU (Ei osallistunut), MOKA

Lauantai 27.4             

21. 12:30 RYTTYLÄN VISA - RS LAHTI 1-1
22. 12:50 GALA – ZAIBU 5-0 
23. 13:10 MOKA - RYTTYLÄN VISA 2-1
24. 13:30 RS LAHTI – GALA 6-0
25. 13:50 ZAIBU - MOKA 0-5
26. 14:10 RYTTYLÄN VISA – GALA 3-3
27. 14:30 RS LAHTI - ZAIBU 5-0
28. 14:50 GALA - MOKA 2-5
29. 15:10 RYTTYLÄN VISA - ZAIBU 5-0
30. 15.30 RS LAHTI – MOKA 3-2
 

Sijoitukset

1. RS LAHTI

2. MOKA

3. RYTTYLÄN VISA

4. GALA

5. ZAIBU

Alkusarjan D-lohko 
          

AJO, NUPA, NAMIKA-D, MAALIRUISKUT, TEAM SHOTTI

Lauantai 27.4         
    

31. 16:00 AJO – NUPA 1-0 
32. 16:20 NAMIKA-D - MAALIRUISKUT 1-4
33. 16:40 AJO – SHOTTI 2-2
34. 17:00 NUPA - NAMIKA-D 2-2
35. 17:20 MAALIRUISKUT - SHOTTI 4-2
36. 17:40 AJO - NAMIKA-D 3-0
37. 18:00 NUPA - MAALIRUISKUT 2-1
38. 18:20 NAMIKA-D - SHOTTI 3-0
39. 18:40 AJO - MAALIRUISKUT 2-2
40. 19:00 NUPA - SHOTTI 3-1

Sijoitukset

1. AJO

2. NUPA

3. MAALIRUISKUT

4. NAMIKA-D

5. TEAM SHOTTI
 

JATKOSARJA 

Jatkosarjan pelit pelataan ratkaisuun asti. Peliajan päättyessä tasan suoritetaan rangaistuslaukaisukilpailu pari kerrallaan kunnes tulee ratkaisu. Turnauksen loppuottelussa pelataan 3 min jatkoaika ennen rankkarikisaa. 

Jatkosarjan otteluiden peliaika on 20 min/ottelu.

SUNNUNTAI 28.4

41. 09:20 A5-C5 MARTIN SUDET - VARAZAIBU  6-2
42. 09:40 B5-D5 SOLAR BEARS - TEAM SHOTTI 5-1
43. 10:00 A4-C4 OKA - GALA 0-5
44. 10:20 B4-D4 K-T SÄLINKÄÄ - NAMIKA-D 2-0

45. 10:50 ( 41-42 hävinneet ) sijat 19-20 VARAZAIBU-SHOTTI 5-6
46. 11:10 ( 41-42 voittajat )    sijat 17-18 MARTIN SUDET-SOLAR BEARS 4-1
47. 11:30 ( 43-44 hävinneet )  sijat 15-16 OKA-NAMIKA D 6-1
48. 11:50 ( 43-44 voittajat )    sijat 13-14 GALA-K-T SÄLINKÄÄ 4-3

49. 12:20 A3-C3 MENETETYT TAPAUKSET - RYTTYLÄN VISA 1-2
50. 12:40 B3-D3 UUDENMAAN URHOT - MAALIRUISKUT 2-3 RL.
51. 13:10 ( pelien 49-50 hävinneet ) sijat 11-12 URHOT-MENETETYT 4-1
52. 13:30 ( pelien 49-50 voittajat ) sijat 9-10 MAALIRUISKUT-RYTTYLÄN VISA 2-4

53. 14:00 A1-D2 NMBOTBAC - NUPA 7-2
54. 14:20 B1-C2 PÄRSKE - MOKA 0-2
55. 14:45 C1-B2 RS LAHTI - SB MUHIKSET 4-1
56. 15:10 D1-A2 AJO - TEAM HILLOMUNKKI 2-0

57. 15:30 ( pelien 53-54 hävinneet )        sijat 7-8 NUPA-PÄRSKE 2-3
58. 15:50 ( pelien 55-56 hävinneet )        sijat 7-8 MUHIKSET-HILLOMUNKKI 2-4 
                ( 57-58 hävinneet peliä ei pelata.) 

59. 16.20 ( pelien 53-54 voittajat )   NMBOTBAC-MOKA 4-9 välierät
60. 16:40 ( pelien 55-56 voittajat )    RS-LAHTI - AJO 3-0

61. 17:00 ( pelien 57-58 voittajat   PÄRSKE-HILLOMUNKKI 1-2 sijat 5-6

62. 17:25 ( pelien 59-60 hävinneet )  NMBOTBAC-AJO 3-2  pronssiottelu
63. 17:50 ( pelien 59-60 voittajat )     MOKA-RS LAHTI 2-4  loppuottelu