Ohjelma & Tulokset 2017

LOPPUTULOKSET

( suluissa 2016 sijoitus )

1. RS Lahti  ( 1.) 
2. Chicken Wings ( - )
3. Kapuli Devils ( 14.)
4. OKA ( 7.)
5. Zaibu ( 3.)
6. Namika B ( - )
7. HisKi ( - )
8. K-T Sälinkää ( 18. )
9. Fira Ballvelut ( 10. )
10. Oka Seniors ( 20. )
11. Uudenmaan Urhot ( - )
12. Team Shotti ( 19. )
13. Bobcats ( 12.)
14. SB Muhikset ( 17.)
15. AJO ( 13.)
16. Solar Bears ( - )
17. Mäncester Knights ( - )
18. Gammelbackan Laaki ( - )
19. Kiisto ( - )
20. Kerätyt Nappulat ( - )
21. FC Nakki ja Muussi DNS ( - )

Huikee turnaus.
Namika kiittää osallistuneita!

OTTELUOHJELMA ALKUSARJAN OSALTA:

Peliaika 18 min/ottelu (kello käy koko ajan). Joukkueiden järjestys alkusarjan lohkoissa määräytyy seuraavasti: pisteet, keskinäinen ottelu, maaliero, tehdyt maalit, arpa. Alkusarjan peleissä voitto 2p, tasapeli 1p, tappio 0p.

Alkusarja A-lohko  

OKA Seniors,Chicken Wings, OKA, 
SB Muhikset , FC Nakki ja Muussit
 

Perjantai 28.4

1. 18:00 OKA Seniors - Chicken Wings 2-5
2. 18:20 OKA - SB Muhikset 6-0
3. 18:40 FC Nakki - OKA Seniors 0-5 
4. 19:00 Chicken Wings - OKA 3-2
5. 19:20 SB Muhikset - FC Nakki 5-0
6. 19:40 OKA Seniors - OKA 0-5
7. 20:00 Chicken Wings - SB Muhikset 4-1
8. 20:20 OKA - FC Nakki 5-0
9. 20:40 OKA Seniors - SB Muhikset 4-3
10. 21:00 Chicken Wings - FC Nakki 5-0

A1 Chicken Wings,A2 OKA, A3 OKA Seniors,
A4 SB Muhikset, A5 FC Nakki ja Muussi
 

Alkusarja B-lohko 

Kapuli Devils, Team Shotti, AJO, 
Mäncester Knights, RS Lahti

Lauantai 29.4            

11. 09:00 Kapuli Devils - Shotti 5-0
12. 09:20 AJO- Mäncester 2-1
13. 09:40 RS Lahti-Kapuli Devils 1-4
14. 10:00 Shotti - AJO 2-1
15. 10:20 Mäncester - RS Lahti 1-5
16. 10:40 Kapuli Devils - AJO 1-1
17. 11:00 Shotti - Mäncester 2-2
18. 11:20 AJO - RS Lahti 0-3
19. 11:40 Kapuli Devils - Mäncester 3-1 
20. 12:00 Shotti - RS Lahti 1-13

B1 Kapuli, B2 RS Lahti, B3 Team Shotti,
B4 AJO, B5 Mäncester 
 
 

Alkusarjan C-lohko 

Lauantai 29.4             

Uudenmaan Urhot, HiSKi, Solar Bears, K-T Sälinkää, GaLa
 

21. 12:30 Urhot- HiSKi 1-5
22. 12:50 Solar Bears - K-T Sälinkää 0-2
23. 13:10 GaLa - Urhot 0-3
24. 13:30 HiSKi - Solar Bears 6-4
25. 13:50 K-T Sälinkää - GaLa 1-2
26. 14:10 Urhot - Solar Bears 4-1
27. 14:30 HiSKi - K-T Sälinkää 6-3
28. 14:50 Solar Bears - GaLa 4-0
29. 15:10 Urhot - K-T Sälinkää 4-5
30. 15.30 HiSKi - GaLa 4-2 

C1 Hiski, C2 Sälinkää, C3 Urhot
C4 Solar bears, C5 GaLa

 

Alkusarjan D-lohko 

Lauantai 29.4          

Bobcats, Namika B-säätö, Zaibu, Kiisto, Fira Ballvelut

31. 16:00 Bobcats - Namika B 0-5
32. 16:20 Zaibu - Kiisto 2-0
33. 16:40 Bobcats - Fira Ball 2-3
34. 17:00 Namika B - Zaibu 0-4
35. 17:20 Kiisto - Fira Ball 0-3
36. 17:40 Bobcats - Zaibu 0-5
37. 18:00 Namika B - Kiisto 2-0
38. 18:20 Zaibu - Fira Ball 2-0
39. 18:40 Bobcats - Kiisto 4-2
40. 19:00 Namika B - Fira Ball 0-0

D1 Zaibu, D2 Namika B, D3 Fira Ball,
D4 Bobcats, D5 Kiisto

 

JATKOSARJA SUNNUNTAI 30.4

 

Jatkosarjan pelit pelataan ratkaisuun asti. Peliajan päättyessä tasan suoritetaan rangaistuslaukaisukilpailu pari kerrallaan kunnes tulee ratkaisu. Turnauksen loppuottelussa pelataan 3 min jatkoaika ennen rankkarikisaa.

Jatkosarjan otteluiden peliaika on 20 min/ottelu.

41. 09:20 A5-C5 Kerätyt Nappulat - GaLa 4-5 RL.
42. 09:40 B5-D5 Mäncester - Kiisto 3-2
43. 10:00 A4-C4 SB Muhikset - Solar Bears 1-0
44. 10:20 B4-D4 AJO - Bobcats 2-5

45. 10:50 ( 41-42 hävinneet ) sijat 19-20 Nappulat -Kiisto 2-3 RL.
46. 11:10 ( 41-42 voittajat )    sijat 17-18 GaLa - Mäncester 1-2
47. 11:30 ( 43-44 hävinneet )  sijat 15-16 Solar Bears - AJO 2-3
48. 11:50 ( 43-44 voittajat )    sijat 13-14 SB Muhikset - Bobcats 2-3

49. 12:20 A3-C3 OKA Seniors - Uudenmaan Urhot 4-2
50. 12:40 B3-D3  Team Shotti - Fira Ballvelut 1-9
51. 13:10 ( pelien 49-50 hävinneet ) sijat 11-12 Urhot - Shotti 7-2
52. 13:30 ( pelien 49-50 voittajat ) sijat 9-10 OKA Sen.- Fira 1-4

53. 14:00 A1-D2  Chicken Wings - Namika B 2-0 
54. 14:20 B1-C2  Kapuli Devils - K-T Sälinkää 5-0
55. 14:45 C1-B2  HisKi - RS Lahti 3-4 RL.
56. 15:10 D1-A2  Zaibu - OKA 0-4

57. 15:30 ( pelien 53-54 hävinneet ) sijat 7-8 NamikaB-Sälinkää 4-2
58. 15:50 ( pelien 55-56 hävinneet ) sijat 7-8 Hiski-Zaibu 0-2 
                ( 57-58 hävinneet peliä ei pelata.) 

59. 16.20 ( pelien 53-54 voittajat ) välierät Chicken-Kapuli 2-1 
60. 16:40 ( pelien 55-56 voittajat ) RS Lahti-OKA 3-2 RL.

61. 17:00 ( pelien 57-58 voittajat ) sijat 5-6 NamikaB-Zaibu 1-3

62. 17:25 ( pelien 59-60 hävinneet ) pronssi Kapuli - OKA 3-2 
63. 17:50 ( pelien 59-60 voittajat ) final Chicken - RS Lahti 0-2