Ohjelma & Tulokset 2018

OTTELUOHJELMA ALKUSARJAN OSALTA:

Peliaika 18 min/ottelu (kello käy koko ajan). Joukkueiden järjestys alkusarjan lohkoissa määräytyy seuraavasti: pisteet, keskinäinen ottelu, maaliero, tehdyt maalit, arpa. Alkusarjan peleissä voitto 2p, tasapeli 1p, tappio 0p.

Alkusarja A-lohko  

Solar Bears ,FC Vilttiketju, OKA, 
MäntsMK , AJO
 

Perjantai 11.5

1. 18:00 Solar Bears - FC Vilttiketju 2-1
2. 18:20 OKA - MäntsMK 4-0
3. 18:40 AJO - Solar Bears 0-1 
4. 19:00 FC Vilttiketju - OKA 0-5
5. 19:20 MäntsMK - AJO 6-2
6. 19:40 Solar Bears - OKA 2-4
7. 20:00 FC Vilttiketju - MäntsMK 4-1 
8. 20:20 OKA - AJO 4-2
9. 20:40 Solar Bears - MäntsMK 2-1 
10. 21:00 FC Vilttiketju - AJO 4-2

A1 OKA, A2 Solar Bears, A3 FC Vilttiketju, A4 MäntsMK, A5 AJO

 

Alkusarja B-lohko 

NuPa, Namuka, RS Lahti, 
Maaliruiskut, Mäncester Knights

Lauantai 12.5            

11. 09:00 NuPa - Namuka 3-1
12. 09:20 RS Lahti- Maaliruiskut 4-0 
13. 09:40 Mäncester Knights-NuPa 1-0
14. 10:00 Namuka - RS Lahti 1-3
15. 10:20 Maaliruiskut - Mäncester Knights 1-2 
16. 10:40 NuPa - RS Lahti 0-5
17. 11:00 Namuka - Maaliruiskut 2-0 
18. 11:20 RS Lahti - Mäncester Knights 4-0 
19. 11:40 NuPa - Maaliruiskut 2-1 
20. 12:00 Namuka - Mäncester Knights 2-2

B1 RS Lahti, B2 Mäncester, B3 NuPa, B4 Namuka, B5 Maaliruiskut 
 
 

Alkusarjan C-lohko 

Lauantai 12.5            

K-T Sälinkää, Jäniksen Petos, GaLa, Zaibu
Kutuperän Kunkut
 

21. 12:30 K-T Sälinkää- Jäniksen Petos 1-1
22. 12:50 GaLa - Zaibu 1-3
23. 13:10 Kutuperän Kunkut- K-T Sälinkää 0-3
24. 13:30 Jäniksen Petos - GaLa 1-1
25. 13:50 Zaibu - Kutuperän Kunkut 8-2
26. 14:10 K-T Sälinkää - GaLa 0-3
27. 14:30 Jäniksen Petos - Zaibu 1-3
28. 14:50 GaLa - Kutuperän Kunkut 1-3
29. 15:10 K-T Sälinkää - Zaibu 2-3
30. 15.30 Jäniksen Petos - Kutuperän Kunkut 6-3

C1 Zaibu, C2 Jäniksen Petos, GaLa, C4 Sälinkää, C5 Kutuperän Kunkut

 

Alkusarjan D-lohko 

Lauantai 12.5         

SB Muhikset, Uudenmaan Urhot, Pärske,
Kapuli Devils, Team Shotti

31. 16:00 SB Muhikset - Urhot 2-0
32. 16:20 Pärske - Devils 5-0
33. 16:40 SB Muhikset - Shotti 2-0
34. 17:00 Urhot - Pärske 3-1
35. 17:20 Devils - Shotti 6-4
36. 17:40 SB Muhikset - Pärske 1-2
37. 18:00 Urhot - Devils 1-5
38. 18:20 Pärske - Shotti 5-2
39. 18:40 SB Muhikset - Devils 2-3
40. 19:00 Urhot - Shotti 4-2

D1 Pärske, D2 Devils, D3 Muhikset, D4 Urhot, D5 Shotti
 

JATKOSARJA SUNNUNTAI 13.5

 

Jatkosarjan pelit pelataan ratkaisuun asti. Peliajan päättyessä tasan suoritetaan rangaistuslaukaisukilpailu pari kerrallaan kunnes tulee ratkaisu. Turnauksen loppuottelussa pelataan 3 min jatkoaika ennen rankkarikisaa.

Jatkosarjan otteluiden peliaika on 20 min/ottelu.

41. 09:20 A5-C5 AJO - Kutuperä 5-0 luov.
42. 09:40 B5-D5 Maaliruiskut - Shotti 4-0
43. 10:00 A4-C4 MäntsMK - Sälinkää 4-2
44. 10:20 B4-D4 Namuka - Urhot 2-3

45. 10:50 ( 41-42 hävinneet ) sijat 19-20 Kutuperä - Shotti 0-5 
46. 11:10 ( 41-42 voittajat )    sijat 17-18 AJO-Maaliruiskut 2-1
47. 11:30 ( 43-44 hävinneet )  sijat 15-16 Sälinkää-Namuka 4-0
48. 11:50 ( 43-44 voittajat )    sijat 13-14 MäntsMK-Urhot 5-4 RL.

49. 12:20 A3-C3 Vilttiketju - GaLa 1-4
50. 12:40 B3-D3  NuPa - Muhikset 2-1
51. 13:10 ( pelien 49-50 hävinneet ) sijat 11-12 Vilttiketju-Muhikset 5-2 
52. 13:30 ( pelien 49-50 voittajat ) sijat 9-10 GaLa-NuPa 0-1

53. 14:00 A1-D2  OKA - Kapuli Devils 2-3 
54. 14:20 B1-C2  RS Lahti - Jäniksen Petos 3-1
55. 14:45 C1-B2  Zaibu - Mäncester 4-1
56. 15:10 D1-A2  Pärske  - Solar Bears 2-0

57. 15:30 ( pelien 53-54 hävinneet ) sijat 7-8 OKA-Jäniksen Petos 0-5 
58. 15:50 ( pelien 55-56 hävinneet ) sijat 7-8 Mäncester-SolarBears 5-4
                ( 57-58 hävinneet peliä ei pelata.) 

59. 16.20 ( pelien 53-54 voittajat ) välierät Kapuli-RS Lahti 1-2
60. 16:40 ( pelien 55-56 voittajat ) Zaibu-Pärske 3-1

61. 17:00 ( pelien 57-58 voittajat ) sijat 5-6 Jäniksen Petos-Mäncester 0-3

62. 17:25 ( pelien 59-60 hävinneet ) pronssi  Kapuli-Pärske 2-1
63. 17:50 ( pelien 59-60 voittajat ) final RS Lahti-Zaibu 3-0