Virheviesti

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls funktiossa menu_set_active_trail() (rivi 2404 tiedostossa /home/manmky/public_html/includes/menu.inc).

Tulokset 2016

(22.4.16) 2016 MM-Turnaus 22.-24.4. Monis                     

LOPPUTULOKSET:

1. RS LAHTI
2. LOS DELFINOS
3. ZAIBU
4. PASTORIN LAPSET
5. HOLA AMIGOS
6. NUPA
7. OKA
8. MUSSUN OPETUSLAPSET
9. MOKA
10. FIRA PALVELUT
11. MÄNTSMK
12. BOBCATS
13. AJO
14. KAPULI DEVILS
15. TEAM KASTEMATO
16. SC URS
17. SB MUHIKSET
18. SÄLINKÄÄN KISA-TOVERIT
19. TEAM SHOTTI
20. OKA SENIORS

Mänmky Salibandy kiittää osallistuneita.

 

OTTELUOHJELMA ALKUSARJAN OSALTA:

Peliaika 18 min/ottelu (kello käy koko ajan). Joukkueiden järjestys alkusarjan lohkoissa määräytyy seuraavasti: pisteet, keskinäinen ottelu, maaliero, tehdyt maalit, arpa. Alkusarjan peleissä voitto 2p, tasapeli 1p, tappio 0p.

TULOSPALVELUA:

Alkusarja A-lohko  

MOKA,SC URS, SB MUHIKSET, 
MUSSUN OPETUSLAPSET, OKA

Perjantai 22.4

1. 18:00 MOKA - SC URS 3-2
2. 18:20 SB MUHIKSET - MUSSUN OL 2-3 
3. 18:40 OKA - MOKA 3-2
4. 19:00 SC URS - SB MUHIKSET 3-1
5. 19:20 MUSSUN OL - OKA 1-3
6. 19:40 MOKA - SB MUHIKSET 6-4
7. 20:00 SC URS - MUSSUN OL 1-2
8. 20:20 SB MUHIKSET - OKA 0-3
9. 20:40 MOKA - MUSSUN OL 2-3
10. 21:00 SC URS - OKA 0-6

A1 OKA, A2 MUSSUN OPETUSLAPSET, A3 MOKA, A4 SC URS, A5 MUHIKSET

Alkusarja B-lohko 

HOLA AMIGOS, SÄLINKÄÄ, NUPA, 
TEAM KASTEMATO, BOBCATS

Lauantai 23.4            

11. 09:00 HOLA AMIGOS - SÄLINKÄÄ 6-0
12. 09:20 NUPA- TEAM KASTEMATO 3-2
13. 09:40 HOLA AMIGOS - BOBCATS 2-1
14. 10:00 SÄLINKÄÄ - NUPA 1-5
15. 10:20 TEAM KASTEMATO - BOBCATS 3-1
16. 10:40 HOLA AMIGOS - NUPA 3-3
17. 11:00 SÄLINKÄÄ - TEAM KASTEMATO 3-1
18. 11:20 NUPA - BOBCATS 4-3
19. 11:40 HOLA AMIGOS - TEAM KASTEMATO 6-0
20. 12:00 SÄLINKÄÄ - BOBCATS 1-2
 
B1 HOLA AMIGOS, B2 NUPA, B3 BOBCATS B4 KASTEMATO, B5 SÄLINKÄÄ

Alkusarjan C-lohko 

Lauantai 23.4             

ZAIBU, KAPULI DEVILS, MÄNTSMK, PASTORIN LAPSET, OKA SENIORS

21. 12:30 ZAIBU- KAPULI DEVILS 3-2
22. 12:50 MÄNTSMK - PASTORIN LAPSET 1-5
23. 13:10 ZAIBU - OKA SENIORS 3-0
24. 13:30 KAPULI DEVILS - MÄNTSMK 0-4
25. 13:50 PASTORIN LAPSET - OKA SENIORS 5-1
26. 14:10 ZAIBU - MÄNTSMK 3-1
27. 14:30 KAPULI DEVILS - PASTORIN LAPSET 0-3
28. 14:50 MÄNTSMK - OKA SENIORS 3-4
29. 15:10 ZAIBU - PASTORIN LAPSET 2-1
30. 15.30 KAPULI DEVILS - OKA SENIORS 4-1

C1 ZAIBU, C2 PASTORIN LAPSET, C3 MÄNTSMK, C4 KAPULI DEVILS, C5 OKA SENIORS

Alkusarjan D-lohko 

Lauantai 23.4          

LOS DELFINOS, RS LAHTI, AJO, TEAM SHOTTI, FIRA PALVELUT

31. 16:00 LOS DELFINOS - RS LAHTI 0-5
32. 16:20 AJO - SHOTTI 2-1
33. 16:40 LOS DELFINOS - FIRA PALVELUT 2-2
34. 17:00 RS LAHTI - AJO 4-1
35. 17:20 SHOTTI - FIRA PALVELUT 0-0
36. 17:40 LOS DELFINOS - AJO 4-0
37. 18:00 RS LAHTI - SHOTTI 3-1
38. 18:20 AJO - FIRA PALVELUT 2-3
39. 18:40 LOS DELFINOS - SHOTTI 6-0
40. 19:00 RS LAHTI - FIRA PALVELUT 3-0

D1 RS LAHTI, D2 LOS DELFINOS, D3 FIRA PALVELUT, D4 AJO, D5 SHOTTI

 

JATKOSARJA SUNNUNTAI 24.4.

 

Jatkosarjan pelit pelataan ratkaisuun asti. Peliajan päättyessä tasan suoritetaan rangaistuslaukaisukilpailu pari kerrallaan kunnes tulee ratkaisu. Turnauksen loppuottelussa pelataan 3 min jatkoaika ennen rankkarikisaa.

Jatkosarjan otteluiden peliaika on 20 min/ottelu.

41. 09:20 A5-C5 SB MUHIKSET - OKA SENIORS 4-1
42. 09:40 B5-D5 SÄLINKÄÄ - SHOTTI 2-1 rl.
43. 10:00 A4-C4 SC URS - KAPULI DEVILS 1-3
44. 10:20 B4-D4 KASTEMATO - AJO 2-3 rl.

45. 10:50 ( 41-42 hävinneet ) sijat 19-20 OKA SENIORS-SHOTTI 2-5
46. 11:10 ( 41-42 voittajat )    sijat 17-18 MUHIKSET-SÄLINKÄÄ 1-0
47. 11:30 ( 43-44 hävinneet )  sijat 15-16 SC URS-KASTEMATO 2-5
48. 11:50 ( 43-44 voittajat )    sijat 13-14 KAPULI DEVILS-AJO 2-4

49. 12:20 A3-C3 MOKA - MÄNTSMK 7-4
50. 12:40 B3-D3 BOBCATS - FIRA 1-2
51. 13:10 ( pelien 49-50 hävinneet ) sijat 11-12 MÄNTSMK-BOBCATS 2-1 
52. 13:30 ( pelien 49-50 voittajat ) sijat 9-10 MOKA-FIRA PALVELUT 7-2

53. 14:00 A1-D2 OKA - LOS DELFINOS 1-2
54. 14:20 B1-C2 HOLA AMIGOS - PASTORIN LAPSET 0-1 
55. 14:45 C1-B2 ZAIBU - NUPA 1-0
56. 15:10 D1-A2 RS LAHTI - MUSSUN OPETUSLAPSET 4-2

57. 15:30 ( pelien 53-54 hävinneet )        sijat 7-8 OKA-HOLA AMIGOS 1-2
58. 15:50 ( pelien 55-56 hävinneet )        sijat 7-8 NUPA-MUSSUN OL 3-0
                ( 57-58 hävinneet peliä ei pelata.) 

59. 16.20 ( pelien 53-54 voittajat ) LOS DELFINOS-PASTORIN LAPSET 4-1   välierät 
60. 16:40 ( pelien 55-56 voittajat ) ZAIBU-RS LAHTI 2-3

61. 17:00 ( pelien 57-58 voittajat ) HOLA AMIGOS-NUPA 4-1     sijat 5-6

62. 17:25 ( pelien 59-60 hävinneet ) PASTORIN LAPSET-ZAIBU 3-4   pronssiottelu
63. 17:50 ( pelien 59-60 voittajat ) LOS DELFINOS-RS LAHTI 0-2    loppuottelu